Rowy

Rowy

Rowy to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Tradycyjne nadmorskie letnisko - gwarne latem, a poza sezonem zamieszkałe przez mniej niż 500 osób. Rowy zlokalizowane są na mierzei jeziora Gardno, przy ujściu rzeki Łupawa. W tej okolicy znajduje się nieduży port. Odległość Dębiny od Rowów wynosi 4 km.

Co ciekawego w Rowach?

PLAŻA

Tutejsza plaża to największa atrakcja Rowów przyciągająca rzesze wczasowiczów co roku. Czysta, szeroka, podzielona przez Łupawę na część zachodnią i wschodnią z dwoma wytyczonymi i strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko Rowy Zachód jest większe (czterysta metrów), ale węższe, na początku piaszczyste, z kamieniami - im dalej odejdziemy na zachód, prowadzą na nie cztery zejścia. Kolejne, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód długie na 200 m, względnie szersze i o 1 przejściu z miejscowości. Dalej na wschód, w granicach Słowińskiego Parku znajduje się plaża naturystów.

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY

Następną atrakcją wsi Rowy jest otoczenie Słowińskiego Parku z jego sławnymi, nie wyłącznie w Polsce, ruchomymi wydmami. Pobliże parku powoduje, że w Rowach znajdziemy multum szlaków zarówno pieszych jak i rowerowych. Na Gardnie i rzece Łupawa można cieszyć się kajakarstwem - rok rocznie kończy się tu długi na sto kilometrów spław kajakowy Łupawą. Odwiedzając Rowy warto zobaczyć neoromański dziewiętnastowieczny, zbudowany z granitowych, polodowcowych głazów kościół z dzwonnicą. Kiedyś, na wzniesieniu cmentarnym, było wiele grobów obcokrajowców: Niemców, Hiszpanów, Francuzów, Holendrów - dowodzące bogatej, żeglarskiej przeszłości miejscowości. Niestety nie uchowały się one po dziś dzień. W Rowach można spotkać dodatkowo pochodzące z XIX w. rybackie chaty szachulcowe.

PORT RYBACKI (ul. Portowa 4)

Port morski Rowy położony jest na rzece Łupawie. Kutry miejscowych rybaków pływają z sygnaturą ROW na burcie. Port Rowy znajduje się ok. 35 km (19 NM) morzem na zachód od portu Łeba oraz 16 km (8 NM) na północny wschód od portu Ustka. Port rybacki jest usadowiony na ujściowym odcinku rzeki Łupawy, który odchodzi od jeziora Gardno do Morza Bałtyckiego.

PARK LINOWY KONIK POLNY (ul. Wczasowa 53, tel. 605 232 655)

Jest to idealne miejsce, aby w ciekawy i ekstremalny sposób spędzić wolny czas z rodziną lub znajomymi. Znajduję się w nim 70 wspaniałych atrakcji. Są trzy poziomy trudności tras zjazdowych: dziecięca, średnia i trudna. 

Godziny otwarcia:

  • od 12.00 do 19.00

LATARNIA MORSKA W CZOŁPINIE

Na wysokiej wydmie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, kilometr od brzegu, między Łebą a Rowami, w małej miejscowości Czołpino znajduje się latarnia morska. Do latarni dojdziemy przez las droga o długości około 1,5 km. Wysokość latarni wynosi 25,2 m. W pobliżu znajduję się płatny parking.

Godziny otwarcia:

  •  w sezonie od 09.00 do 19.45
Ostatnia aktualizacja - listopad 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dębina.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00