Plaża

Jeśli lubisz plażowanie, jednak nie przepadasz za tłumem i ciasnotą, idealnym miejscem na rozłożenie ręcznika będzie plaża w Dębinie. Ta cicha i spokojna wioska nie każdemu jest znana, przez co odwiedza ją znacznie mniej turystów, niż ma to miejsce w sąsiednich miejscowościach.

Sama Dębina położona jest na klifowym wybrzeżu Bałtyku i leżąc na piasku, z jednej strony można podziwiać morskie fale, a z drugiej pokryte trawami i krzewami klify. Podążając na plażę przejść należy przez las do zejścia schodami.

W wakacje, stumetrowe kąpielisko wyznaczone w tym miejscu na plaży jest strzeżone. Plaża w kierunku Rowów jest piaszczysta, w kierunku Ustki natomiast trafiają się wśród piachu nieduże kamienie. Zdarza się także, że morze odsłania podwodne głazy - kamienisko, które niegdyś powodowały uszkodzenia w przepływających tędy statkach. W tutejszych piaskach stwierdzono kiedyś także większą niż w innych miejscach na wybrzeżu obecność magnetytu, który może być przyczyną lokalnych zaburzeń pola magnetycznego.

Plaża w Dębinie czaruje swoim urokiem jednak nie tylko w lecie. W zimie, krajobraz jest tu równie malowniczy, a morze jeszcze bardziej zachwycające i groźne zarazem.

Dodaj opinię
Plaża adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plaża, zobacz gdzie w Dębinie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plaża.
  • 76-211 Dębina
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plaża opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij