Góra Rowokół

Góra Rowokół to święta góra Słowińców, o wysokości 114,8 m n.p.m. Zlokalizowana jest w Słowińskim Parku Narodowym, a od morza dzieli ją jedynie 6 km. Masyw skalny Rowokół powstał w wyniku działalności lodowca, co tłumaczy jego wysokość.

Jeśli chcemy obserwować wzgórze z oddali, wystarczy udać się do latarni morskiej w Czołpinie. Na szczycie góry znajduje się wieża widokowa, z której rozciągają się przepiękne widoki na okolicę. Wchodząc na nią można bowiem podziwiać widok na cały Rowokół u którego podnóża rozpościerają się bujne pomorskie lasy.

Za wstęp na wieżę pobierane są opłaty. Na jej szczycie może przebywać maksymalnie 10 korzystających osób jednocześnie. Wdrapanie się na wieżę nie jest jednak banalnie proste, bowiem wejście na taras widokowy wieży wymaga pokonania wysokości 20,5 m, stromymi schodami.

Zwiedzać wieżę można w następujących okresach w roku: 

 • 1 maja - 30 czerwca - godz. 8.00 - 18.00, 
 • 1 lipca - 31 sierpnia - godz. 8.00 - 20.00, 
 • 1 września - 30 września - godz. 8.00 - 18.00. 
Dodaj opinię

Święta góra pomorskich Słowian, wznosząca się w odległości 6 km od wybrzeża, na wysokości 115 m n.p.m. Jej powstanie wiąże się z działalnością lodowca przed milionami lat. Na wierzchołku góry znajduje się 20 m wieża. To wspaniały punkt widokowy, jednak by móc podziwiać te panoramy w pełnej krasie, należy uiścić niewielką opłatę na rzecz Słowińskiego Parku Narodowego.

Warto sfilmować Górę Rowokół, zająć się tym może firma KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Góra Rowokół adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Góra Rowokół, zobacz gdzie w Dębinie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Góra Rowokół.
 • Ulica
  Słowiński Park Narodowy
  Góra Rowokół mieści się przy ulicy Słowiński Park Narodowy w Dębinie
 • 76-214 Smołdzino
Ceny biletów / cennik wejść do Góra Rowokół. Redakcja serwisu www.debina.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 2 zł
  Góra Rowokół cena biletu ulgowego: 2 zł
 • 4 zł
  Góra Rowokół cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Góra Rowokół opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij